وب سایت چیست؟ |طراحی وب سایت|طراحی سایت ارزان|طراحی سایت حرفه ای

ساخت وبلاگ
چکیده : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] |[ میهما... با عنوان : وب سایت چیست؟ |طراحی وب سایت|طراحی سایت ارزان|طراحی سایت حرفه ای بخوانید :
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] |[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]|[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]|[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] یك [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] شامل تعداد زیادی فایل است،كه در تعداد مشخصی پرونده، مرتب شده اند،مانند مرتب کردن فایلها در کامپیوتر شخصی. صفحه اصلی یك سایت معمولا„default. htmlیا index. html یا index. htm نام دارد. در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] وقتی كه یك آدرس وب را در مرور گر تایپ می كنید (مثلا” [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] برنامه مرورگر به سراغ اكانت میزبانی می رود كه این آدرس به آن اشاره می كند، و به دنبال یكی از این فایل های اصلی می گردد. اگر فایل یا صفحه ی مورد نظر را در آن [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] پیدا كند، این فایل(یا صفحه) را در مرور گر شما نمایش خواهد داد.
فایلindex. html ترکیبی است از متن ها و تصویرهایی که طراح سایت چیدمان آنها را مشخص می کند. متن مورد نظر در خود[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]موجود است در حالیکه فایل های تصویری ممکن است در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ذخیره شده باشد(در کنار صفحات وب وفایل ها یا در پوشه ای مجزا) یا در جای دیگری از اینترنت باشد.
ممکن است بعضی از نوشته ها وتصاویر یک صفحه به صفحه های دیگری لینک داده شود. (یعنی می توان با کلیک روی آن صفحه به صفحه ی دیگری رفت)
این مجموعه از صفحات وب،تصاویروفایل های موجود دیگر که در اکانت میزبان وجود دارد،مجموعا" یک [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] را می سازد.
در ادامه به طور مختصر توضیحاتی در
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در مورد مسائل مربوط به سایت ارائه خواهیم داد:
الف - مراحل راه اندازی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] :
1.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
2. ثبت Domain name (نام سايت) در اينترنت
3.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
4. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
5. قراردادن سایت طراحی شده بر روی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و افتتاح سايت

ب – نرم افزارهای مورد استفاده در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]:
زير ساختهای نرم افزاری پروژه های [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] بر اساس Microsoft. NET Framework است. استفاده از فناوری دات نت با انعطاف پذيری، قابليت اطمينان بالا، نوآوری و امنيت مثال زدنی خود قابليت های بسياری را برای ما فراهم می کند، كه از جمله ی آن قابليت مديريت كدها، پشتيبانی از شی گرایی،سازگاری با روش انتخابی پروژه و وابسته نبودن به يك زبان خاص است. ضمن آنكه بسترها و زيرساختهای نرم افزار دات نت به عنوان بستر اصلي اجرای پروژه ، امكان استفاده از فناوری های جانبی ديگری كه سازگار با ویندوز هستند را فراهم خواهد كرد. چندلايه بودن نرم افزارهای توليدی موجب راحت تر شدن شرايط ارتقای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] طراحی شده در آينده خواهد بود. ضمن آنكه هزينه های دوباره كاری (reworking) را به هنگام توسعه پروژه حذف خواهد نمود.
بانک اطلاعاتی MS SQL SERVER، به دلیل نوع مجوز حقوقی وامکانات وسیع وکارایی قابل توجه،انتخاب مناسبی به شمار می رود.

ج_چرا باید ملاحظات امنیتی برای[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]در نظر گرفت؟
کاربران به هنگام ورود به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]اعتبار سنجی می شوند،سپس جهت دسترسی به بخش های مختلف راهنمایی می شوند. اما همیشه باید در نظر داشت که هر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]ی براي جلوگيري از هرگونه دسترسی غيرمجاز كه ممكن است منجر به دستكاری، خرابكاری يا سرقت اطلاعات می شود،تدابیر امنیتی اتخاذ می کند که هر کدام به نوبه ی خود مانع از دسترسی افراد غیر مجاز به بانک اطلاعاتی می شود.

انواع [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]:
سایت ها بر اساس کاربرد و نوع برنامه نویسی به چند دسته تقسیم می شوند که عبارت است از :
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
در
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] این سایت ها یک بار طراحی شده و اطلاعات مورد نیاز در آنها قرار می گیرد و پس از آن برای تغییر نیاز به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] یا نیمه حرفه ای سایت است.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] اینگونه از سایت ها در بیشتر موارد HTML و Java Script هستند که در نوع توسعه یافته تر می توان از [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] نیز بهره برد.
از آنجا که در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] از حجم کمتری ازکد در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] استفاده می‌شود، سرعت بارگذاری (Loading) بالایی دارا می باشند. علاوه براین کاهش حجم کدها خوانایی بیشتر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] توسط [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]گر را به دنبال دارد. این موارد سبب بهتر شدن وضعیت آنها در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] از لحاظ امتیاز دهی موتورهای جستجو (رنکینگ) خواهد شد. در ضمن این گونه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]ها [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] پایین تری را نسبت به سایر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ها دارند.
استفاده از افراد حرفه ای علاوه بر افزایش امنیت ،سبب بهره مندی از گرافیک و ظاهری زیبا می‌شود چرا که همه چیز ثبات دارد، از جمله متن ها و اندازه ی تصاویر و همچنین همه ی عناصر مکان مشخص و ثابتی دارند ،که در نتیجه می توان برای محل قرار گرفتن هر یک از اجزا، بهترین تصمیم را گرفت.
اما از طرفی ممکن نبودن ایجاد تغییرات توسط افراد عادی سبب می‌شود تا امکان بروز رسانی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]توسط صاحبان و مدیران [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]نباشد.
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] های استاتیک در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] برای شرکت ها، سازمان ها و افرادی مناسب است که حداکثر یک یا دو بار در سال نیاز به تغییر در محتوای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]دارند.
سایت دینامیک یا پویا (Dynamic Website):
در
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]را داشته باشند،می توانند محتوای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] را بعد از طراحی تغییر دهند. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] های پویا میتواند براساس نیاز متفاوت باشد اما عمدتا" از [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ، [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و یا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] استفاده می‌شود.
در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] این گونه از [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]ها در ابتدا اسکلت [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]توسط طراح ایجاد و سپس محتوا توسط مدیران سایتها بارها تغییر می‌کند . از این رو طراح در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] نسبت به موقعیت و اندازه ی دقیق متن ها و تصاویر و سایر فایل هایی که بعدا" توسط مدیران [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]ها تغییر می‌کند اطلاعی ندارد بنابر این همه حالات را در نظر می گیرد و این کار سبب می‌شودکه تاحدودی از گرافیک و جلوه ی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]کاسته شود.
یکی از مزیت های [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] این است که محدودیتی برای ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر و صفحات و... وجود ندارد.
با توجه به اینکه دراین گونه [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ها از [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] پیشرفته استفاده می‌شود امکانات زیادی در آنها قابل ایجاد است به مانند ایجاد صفحات هوشمند، فرم ها وموتورهای جستجوی پیچیده.
اما استفاده زیاد از کدها سبب کند شدن بارگذاری(Loading) [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]وکم شدن رنکینگ آن در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]می شود.
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] برای افراد، شرکت ها و سازمان هایی که بیش از دوبار در سال نیاز به تغییر درمحتوای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
را دارند،مناسب است.
پرتال ها (Portals):
در
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، پرتال ها [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جامعی هستند که چند هدف خاص را در یک [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] دنبال می کنند. به عبارت دیگر مجموع چند [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] که برای رسیدن به هدف خاصی در کنار هم قرار گرفته اند را می توان یک پرتال نامید. به عنوان مثال [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] می تواند از چند [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] تشکیل شده باشد که هر یک امکان خاصی چون انتشار تصاویر،عضو گیری، انتشار اخبار، نظر سنجی و ... را در اختیار مدیران آن قرار می دهد. ضمن این که تمام ویژگی‌های یک [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] می تواند در یک [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]نیز صدق کند.
در
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] معمولاً [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]‌ها توسط سازمانها، شرکت ها وگروه ها خریداری می شوندو به دلیل نیاز به بروز رسانی بخشهای مختلف اداره ی آنها توسط یک فرد بسیار مشکل است.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و نیمه دینامیک فلش (Static and Dynamic Flash Website):
در
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] سایتهای فلش دو نوع [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و نیمه دینامیک هستند که توسط نرم‌افزارهای خاصی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] می شوند. معمولا" از [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] یا[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] برای ایجاد قابلیت های تغییر یا هوشمندی در این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]ها بهره گرفته می شود.
به طور کلی در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] های فلش [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] غیر قابل تغییرند وبه مانند [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] های ثابت توسط طراح ایجاد می شوند و برای تغییر آن نیاز است به افرادی نیاز است که به صورت حرفه ای یا نیمه حرفه ای از دانش [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] برخوردار باشند.
اما [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] نیمه دینامیک مانند [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عمل می‌کند و قابل تغییر هستند. اما تغییر دادن در آنها به سادگی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] نیست و نیز دامنه ی ایجاد تغییرات محدودتر است.
ازجمله مزایای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جذابیت آن ها است،توانایی ایجاد گرافیک زیبا و هم چنین انیمیشن‌های جذاب.
اما از معایب عمده ی در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] آنها میتوان به امکان خوانده نشدن اطلاعات موجود در آنها توسط [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]گر و سرعت کم بارگذاری اشاره کرد.
در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] برای کسانی مناسب است که نیاز به تبلیغات ندارند و عموم کاربران با آنها آشنا هستند.


[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سایت دارای سیستم مدیریت محتوا (Content Management System Website):

در
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] این [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ها که در اصطلاح به CMS) Content Management System) مشهورند، [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] هایی از نوع [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] یا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ها هستند که توسط طراحان حرفه ای و یا شرکتهای طراحی حرفه ای برای مصارف خاص ایجاد می شوند.
تمام خصوصیات مربوط به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در مورد سایتهای CMS صدق می کند.
از مزایای این سیستم ها نسبت به سایر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] می توان به آماده و جامع بودن اشاره کرد، به طوری که اغلب اینگونه از سایتها در کمتر از سه روز کاری قابل نصب و استفاده هستند.
[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] های CMS در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] به مانند [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] یک خط تولید است و طراح سعی در رعایت تمام اصول امنیتی، گرافیکی، رنکینگ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و سایر موارد موثر می کند.

سایتطراحی,ارزانطراحی,...
نویسنده : محمد رضا جوادیان بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 22 آذر 1396 ساعت: 4:36